aMP motosikletleri dünyaya bağlıyor

Aprilia Multimedya Platformu (aMP) Aprilia Caponord'da kurulunu aksesuarı tamamlayan yenilikçi bir uygulamadır. Uygulama aracınız ve iPhone telefonunuz arasında kablosuz bağlantı kurarak onu daima internete bağlı sofistike, çok fonksiyonlu dahili bir bilgisayara dönüştürür.


Information

Akıllı telefonun dokunmatik ekran panelinden bir büyük rakam arasından dört parametre seçebilirsiniz. Kilometre saati, devir göstergesi, motor gücü ve torku, anında ve ortalama yakıt tüketimi, tavsiye edilen vites, boylamsal hızlanma ve uzun seyahat bilgisayarı : bunlar mevcut fonksiyonlardan sadece birkaçı. Farklı kontrol paneli stilleri (analog ve dijital) her dakika kolayca değiştirilebilir. aMP sanal kontrol panelinin yanıp sönmesi Aprilia Çekiş Kontrolünün (aTC) devreye girdiğini ifade eder; favori devir değerinizde faydalı bir vites lambası ayarlayabilirsiniz. Vites lambası devre dışı bırakılabilir veya otomatik moda alınabilir: bu şekilde tavsiye edilen maksimum devir soğutma sıvısı sıcaklığına göre hesaplanır. aMP ile tüm seyahat verilerinizi kaydederek daha sonra bilgisayarınızda inceleyebilirsiniz. Seyahatinizi ve sürüş tarzınızı uygulamanın elde ettiği bir sürü parametre sayesinde en kolay şekilde analiz edebilirsiniz.

Kolay seyahat

Piaggio aMP  sürüş emniyetini arttırmayı hedefleyen bir dizi içeriğe sahiptir. Yakıt azalmışsa, sistem size otomatik olarak en yakın benzin istasyonlarının yerini söyler ve haritadan seçtiğiniz istasyona kadar size kılavuzluk eder*. aMP motor kapatılmadan önce motorun son konumunu otomatik olarak kaydeder ve böylece park yerini unutursanız size bilgi verir.* *iPhone navigasyon uygulamaları veya üçüncü şahıs uygulamaları ile.


Özel Yazılım

Jiroskop ve araç sinyallerinin sinerjik kullanımı ile iPhone/iPod cihazınız Aprilia Racing SBK'dan alınan özel algoritmalar uygulaması sayesinde dönemeçlerde şaşırtıcı bir şekilde devrilme açısını tahmin aracı haline gelir.