Aprilia Tutkunları Autodrom’da Buluştu

9 Temmuz’da Autodrom’da gerçekleştirdiğimiz “Aprilia Experience Day”, İtalya’nın yarışçı ruhu Aprilia’ların motosiklet tutkunlarıyla buluşmasını sağladı. Autodrom’un heyecan verici atmosferinde Aprilia dostlarıyla en hızlı Aprilia’ları deneyerek keyifli bir gün geçirdik. Galata Motor Sporları Kulübü’nün partnerliğinde gerçekleştirdiğimiz organizasyonda Türkiye’nin en önemli motosiklet yarışçılarından Pınar Altuğ Tüfekçioğlu ve Koray Kehya bize eşlik etti.

En Hızlı Aprilia’lar Aprilia Tutkunları Tarafından Test Edildi

Yarış pistlerinin ve yolların hâkimi Aprilia modelleri, Aprilia Experience Day’de motosiklet tutkunları tarafından test edildi. Açık ve kapalı alanda gerçekleştirilen test sürüşlerinde RSV4 Factory, Tuono V4 Factory, Tuono 660 Factory ve RS660 modellerini tecrübe edildi.

RSV4 FACTORY

RSV4 Factory, Aprilia Racing Division’ın tasarladığı oldukça sıradışı bir yarış motosikleti. Entegre aerodinamik kanatçıklar, artırılmış aerodinamik verimlilik, Öhlins Smart EC 2.0 yarı aktif süspansiyonlar ve 217 beygir güç üreten motoru RSV4 Factory’nin öne çıkan özellikleri.

TUONO V4 FACTORY

Aprilia Tuono V4 Factory, şık hatları, gelişmiş aerodinamik için entegre kanatçıkları, Moto GP tarzı maşası, son teknoloji elektronik aksamı ve üstün 175 beygir gücü ile saf bir performans motosikleti. Hem yolda hem de pistte sıradışı bir performans bekleyenler için.

TUONO 660 FACTORY

Tamamen ayarlanabilir süspansiyonları, ileri seviyede teknolojik ekipmanları ve 100 beygir güç üreten motoruyla Tuono 660 Factory, en iyisini isteyen sürücüler için tasarlanan bir yarış motosikleti. Tuono 660 Factory’nin karakteri, Aprilia’nın yarışçı ruhundan ilham alan bir yaklaşımla ortaya çıktı.

RS 660

Aprilia’nın geleneği olan inovasyon ve kendini belli eden bir karakterle tasarlanan RS 660, Aprilia’nın pistlerdeki mirasını sokaklara taşıyor. Modern hatları ve hafifliği ön plana çıkaran yapısı, RS 660’ın fark edilir bir yarış motosikleti olmasını sağlıyor.

Etkinlik Günü

Etkinlik Partneri:
Galata Motor Sporları Kulübü

Aprilia Experience Day, bir kadın yarışçının kurduğu ilk motosiklet yarış kulübü olan Galata Motor Sporları Kulübü’nün uzman kadrosunun rehberliği ve organizasyonunda gerçekleşti.

Pınar Altuğ Tüfekçioğlu

Etkinlik Organizatörü
IG: rider.mum

Koray Kehya

2021 Türkiye Supermoto Şampiyonu - Etkinlik Rehberi
IG: koraykehya

Etkinliklerimizden Haberdar Olun

Aprilia Experience Day’i kaçırdıysanız, sorun değil. Sosyal medya hesaplarımızı takip edin, yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerden haberdar olun.