Aprilia’nın Yarışçı Ruhunu Birlikte Yaşadık!

Motosiklet tutkusuyla geçen bir günü geride bıraktık. 25 Mayıs 2024 tarihinde Şile’de düzenlediğimiz Aprilia Experience Day’de son model Aprilia’ları birlikte denedik, Aprilia tecrübesini sonuna kadar yaşadığımız bir gün geçirdik.

Pist, Yol ya da Toprak. İçinizdeki Yarışçı Sizi Nereye Götürüyor?

Aprilia Experience Day’de farklı yol koşulları için tasarlanmış Aprilia’ları test ettik. RX 125, SX 125, Tuareg, Tuono 660, RS 660 ve RSV4 test için katılımcılarımızı tarafından test edildi. Bu modeller farklı karakterlere sahip olsalar da aynı ruhu paylaşıyorlar. Aprilia’nın yarışçı ruhu.

TUONO V4 FACTORY

Hem pistlerde hem de yollarda baş döndüren Tuono V4 Factory; yüksek performanslı dört silindirli motoru ve çekici tasarımıyla göz dolduruyor. Aprilia’nın MotoGP tecrübesiyle tasarlanan Tuono V4 Factory, dinamik şasi yapısı ve üst düzey elektronik donanımlarıyla ruhundaki yarışçıyı ateşleyecek.

TUONO 660 FACTORY

Yarış pistlerinden ilham alınarak tasarlanan Tuono 660 Factory, 100 beygire yükseltilmiş motor gücü, hafifletilmiş şasi ve ileri düzey süspansiyonları ile hem pistte hem de günlük yollarda üstün bir performans sergiliyor. Tasarımında yarış ruhunu yansıtan özel grafikler ve yarış odaklı aksesuarları ile rakiplerine meydan okurken, teknolojik donanımları sayesinde sürücü güvenliği ve konforunu maksimize ediyor. Tuono 660 Factory, gerçek bir yarış tecrübesini sokaklara taşıyor.

RSV4 FACTORY

Aprilia’nın MotoGP tecrübesiyle tasarlanan RSV4 Factory, tam bir premium superbike. Gelişmiş aerodinamik tasarımı ve elektronik donanımlarıyla RSV4 Factory sürüş performansını ve güvenliği en üst düzeye çıkarıyor. Elektronik süspansiyonları ve sürüş modları RSV4 Factory’nin dilediğiniz gibi kişiselleştirilmesini mümkün kılıyor. Saatte 300 kilometre hızın üstüne çıkabilen bu özel motosiklet, en iyisinden daha azıyla yetinemeyenler için.

TUAREG 660

Çok kısa sürede motosiklet dünyasında büyük etki yaratan Tuareg 660, orta segment macera motorları arasında kendini belli ediyor. Hem asfalt hem de toprakta maksimum sürüş zevkini sunan sportif şasisi, güçlü motoru ve etkileyici elektronik donanımlarıyla Tuareg 660, sizi maceraya çağırıyor.

Etkinlik Günü

Etkinlik Partneri:
Galata Motor Sporları Kulübü

Aprilia Experience Days, bir kadın yarışçının kurduğu ilk motosiklet yarış kulübü olan Galata Motor Sporları Kulübü’nün uzman kadrosunun rehberliği ve organizasyonunda gerçekleşecek.

Pınar Altuğ Tüfekçioğlu

Etkinlik Organizatörü
IG: rider.mum

Koray Kehya

2021 Türkiye Supermoto Şampiyonu - Etkinlik Rehberi
IG: koraykehya

Etkinliklerimizden Haberdar Olun

Aprilia Experience Days’i kaçırdıysanız, sorun değil. Sosyal medya hesaplarımızı takip edin, yıl boyunca düzenlediğimiz etkinliklerden haberdar olun.