Bildiklerinizi unutun. Yeni RS 457 ile Aprilia’nın yarışçı ruhunun bir parçası olmaya hazır olun!

Detaylı bilgi almak için için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.

Yarış Dünyasına
Davet

Aprilia RS 457, daha fazlasını talep etmekten çekinmeyen ve gerçek bir spor motosiklet deneyimi arayan genç sürücüler için tasarlandı. RS ailesinin karakterini taşıyan RS 457, A2 sınıfı ehliyetle kullanılabilen motosikletler arasında en iyi güç / ağırlık oranına sahip. Aprilia’nın yarış pistlerinde elde ettiği tecrübeyle ortaya çıkan RS 457, sizi yarış dünyasının büyüleyici atmosferine davet ediyor.

Gelişmiş ve Keskin

Aprilia RS 457’nin olağanüstü performansının ardında incelikle düşünülmüş detaylar var. Motoru bir taşıyıcı eleman olarak kullanan alüminyum şasi, ayarlanabilir ön çatal ve çift kanallı ABS bu detaylardan sadece birkaçı.

Sınıfındaki En İyi Güç / Ağırlık Oranı

Aprilia RS 457’in kalbinde, çift kam mili zamanlaması ve silindir başına dört valf ile ultra-modern, yüksek teknolojili sıvı soğutmalı paralel çift silindirli bir motor var. A2 ehliyetinizle kullanabileceğiniz maksimum seviye olan 35 KW güç üreten bu motor RS 457’nin yarış sınıfı bir sürüş tecrübesine sahip olmasını sağlıyor. Yalnızca 159 kg kuru ağırlık ile, RS 457'nin güç-ağırlık oranı rakiplerine fark atıyor.

Daha Fazla Teknoloji, Daha Fazla Sürüş Zevki

Aprilia RS 457, sadece performansıyla değil, birçok teknolojik özellikleriyle de bulunduğu kategoride bir referans noktası olmaya aday.

Özellik Haritası

5

Tekerlekler ve Jantlar

17 inçlik spor tekerlek jantları, ön tarafta 110/70 ve arka tarafta 150/60 lastikler ile donatıldı. Bu jantlar RS 457’nin üstün bir yol tutuşa sahip olmasını sağlarken görünümünü de agresifleştiriyor.

4

Fren Sistemi

RS 457 üstün performanslı bir fren sistemiyle donatıldı. Önde ByBre üretimi dört pistonlu radyal kaliperlerle birlikte 320 mm fren diski bulunuyor. Arkada ise yine ByBre tarafından üretilen kaliperle birlikte 220 mm çapındaki fren diski kullanılıyor. Çift kanallı ABS’in sürüşünüze olan müdahalesi de ayarlanabiliyor. Yarış koşullarında daha yüksek performans için arka tekerdeki ABS kapatılabiliyor.

1
2
3
4
5
3

Süspansiyon

Süspansiyonlar, üstün bir yarış motosikletinin en önemli bileşenlerinden. RS 457 de rakiplerine fark atacak bir süspansiyon sistemiyle donatıldı. Ön tarafta 41 mm çapında ve 120 mm çalışma aralığına sahip ön yükleme ayarı yapılabilen bir çatal bulunuyor. Arka tarafta ise 130 mm çalışma aralığına sahip bir monoshock bulunuyor.

1

Sportif Gidon Tasarımı

RS 457’nin sportif gidon tasarımı yüksek performanslı sürüşle konfor arasında mükemmel bir denge yaratıyor. Direksiyon mafsalı üstüne monte edilen yarı gidonlar, sportif sürüşte ergonomik fayda sağlıyor.

2

Tam LED Aydınlatmalar

RS 457, aydınlatma tasarımında yeni nesil Aprilia’ların çizgilerini takip ediyor. Yüksek aydınlatma yeteneğine sahip olan tam LED aydınlatmalar, ışığın yeterli olmadığı koşullarda bile yolu net bir şekilde görmenizi sağlarken, yoldaki diğer sürücülerin sizi fark etmesini kolaylaştırıyor. Aydınlatma sistemine entegre edilmiş dönüş sinyalleri ise RS 457’nin çok daha akıcı bir estetiğe sahip olmasını sağlıyor.

Video

Teknik Özellikler

MOTOR TİPİ
Paralel çift silindir, silindir başına 4 subaplı, sıvı soğutmalı, Ride-By-Wire ile

SİLİNDİR ÇAPI VE STROK
69 x 61,1 mm

MOTOR HACMİ
457 cc

SIKIŞTIRMA ORANI
-

MAKSİMUM GÜÇ
47,6 Beygir (35 kW) 9.400 dev/dk'da

MAKSİMUM TORK
43,5 Nm 6.700 dev/dk'da

Diğer Modeller