500.000 TL’ye kadar kredi kartına vade farksız 12 taksit!
Üstelik seçili modellerde nakit ödeme desteği!

Bilgi almak için aşağıdaki formu doldurun, sizi arayalım.

Hiçbir Hedef
Ulaşılmaz Değildir

Çevik, güçlü ve her türlü engeli aşmaya hazır. Bir ralli endurosunun hafifliğine ve bir macera motosikletinin çok yönlülüğüne sahip Tuareg 660, her yolculuğunuz, unutulmaz bir macera. Offroad kullanımına uygun süspansiyonları, tel jantları ve sportif karaktere sahip 660 cc çift silindirli motoruyla hem asfaltta hem de toprakta harika bir sürüş tecrübesi sunan Tuareg 660, Aprilia’nın fark yaratan teknolojileriyle de kendi sınıfında diğerlerinden bir adım önde.

Farklı Yol Koşullarında Yüksek Performans

Aprilia’nın 660cc hacmindeki platformu üstüne geliştirilen motor, alt ve orta devirlerdeki tork artırılarak arazi ve uzun yol sürüşleri için yeniden tasarlandı.

Farklı Karakterler

Tuareg’in özelleştirilmiş motoru ve süspansiyon yapısı, onu harika bir arazi motosikleti haline getiriyor. Ancak Tuareg’de eğlence sadece arazide değil, asfaltta da devam ediyor. Aprilia geleneğiyle tasarlanan üstün şasi yapısı sayesinde Tuareg, arazide olduğu kadar asfaltta da kabiliyetli. Dağ yollarının kıvrımlı virajlarında yüksek performanslı sürüşler yaparken ne demek istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

Kontrol Her Zaman Sizde

Tuareg, safkan bir maceracı olmasına rağmen sahip olduğu özelliklerle aynı zamanda bir teknoloji harikası. Aprilia tarafından geliştirilen APRC teknolojisi sayesinde sürüş modlarından motor freni seviyesine kadar birçok ayarlamanın yapılabildiği Tuareg sürüşünüzü kişisel tercihlerinize göre özelleştirilebiliyor.

Özellik Haritası

5

Yeniden Tasarlanmış Motor

Aprilia’nın 660cc hacmindeki motoru Tuareg için yeniden tasarlandı. 80 beygir güce ulaşan motor, 70 Nm tork üretebiliyor. Motorun arazi ve uzun yolda yüksek performans gösterebilmesi için düşük ve orta devirlerde ürettiği tork artırıldı. 240mm’den fazla yerden yüksekliği ve 860mm’den az sele yüksekliğiyle Tuareg’i arazide kontrol etmek oldukça kolay.

4

Aprilia Şasisi

Tuareg, şasi tasarımında her zaman fark yaratan Aprilia geleneğini devam ettiriyor. Alüminyum braketlerle birleştirilmiş ve motora altı noktadan bağlanan çelik boru şasi sahip olduğu geometriyle üstün bir sürüş deneyimi sunuyor. 1500 mm’nin biraz altında kalan dingil mesafesi ve ağırlığın doğru bir şekilde dağıtılmasıyla Tuareg yüksek manevra kabiliyetine sahip.

1
2
3
4
5
3

Offroad Süspansiyon

240 mm uzunluğunda ve 43 mm çalışma aralığına sahip ön çatalı ve arkada bulunan gelişmiş askı bağlantılı monoshock’u ile Tuareg zorlu yollara hazır. Diğerlerinin yavaşladığı engellerde siz Tuareg’le gazı açmaya devam edeceksiniz.

1

Düşük Ağırlık

Sadece 187 kilogramlık kuru ağırlığıyla Tuareg 660 orta segment macera motorları arasında öne çıkıyor. Uzun bir menzil sağlayan 18 litrelik yüksek kapasiteli yakıt deposuna rağmen ağırlığın bu seviyede kalması, Aprilia mühendislerinin bir başarısı. Daha az ağırlık, daha fazla eğlence demek!

2

APRC Teknolojisi

Aprilia’ya özel APRC sistemi; çekiş kontrolü, hız sabitleme, motor haritası ve motor freni kontrollerinden oluşuyor. İkisi özelleştirilebilir dört sürüş moduyla gelen APRC sisteminde isteğe bağlı olarak ABS her iki tekerde ya da sadece arka tekerde kapatılabiliyor.

Video

Teknik Özellikler

MOTOR TİPİ
Paralel iki silindirli, 4 zamanlı, sıvı soğutmalı, çift üstten kam mili (DOHC), silindir başına dört valfli, ıslak karterli

SİLİNDİR ÇAPI VE STROK
81 x 63.93 mm

MOTOR HACMİ
659 cc

SIKIŞTIRMA ORANI
13,5:1

MAKSİMUM GÜÇ
80 Beygir (59 kW) 9,250 dev/dk'da

MAKSİMUM TORK
70.0 Nm (7.13 kgm) 6,500 dev/dk'da

Diğer Modeller